Adres: Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b
Dyrektor: Kinga Pisula
Strona WWW: www.sp17.kalisz.pl
E-mail: sekretariat@sp17.kalisz.pl

Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana-Szolc Rogozińskiego w Kaliszu mieści się na os. Dobrzec. Jest miejscem, w którym panuje miła i przyjazna atmosfera, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele czują się w niej dobrze. W środowisku lokalnym znani jesteśmy jako placówka oferująca uczniom usługi edukacyjne na wysokim poziomie. Świadczą o tym wyniki nauczania oraz liczne certyfikaty, nagrody, dyplomy potwierdzające udział w programach, projektach, innowacjach, akcjach. Nasza szkoła funkcjonuje w budynku, w skład którego wchodzą cztery segmenty. Jest to dużym atutem placówki, gdyż dzięki temu uczniowie klas młodszych mają zajęcia w przeznaczonej, tylko dla ich potrzeb, części szkoły, w której nie przebywają uczniowie starsi. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewniają: system monitorowania, właściwe rozwiązania architektoniczne oraz troskliwa opieka wykwalifikowanej pielęgniarki. Do dyspozycji naszych podopiecznych jest stołówka szkolna, która serwuje zdrowe, smaczne posiłki. Każdego dnia dzieci mają możliwość wyboru dania spośród kilku propozycji. Oddziały przedszkolne mieszczą się w wydzielonej części szkoły, mają oddzielne wejście tylko dla przedszkolaków zaopatrzone w domofon. Pomieszczenia wyposażone są w odpowiednie meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Posiadają bezpośrednie wyjście na boisko, na którym znajduje się plac zabaw. Dzieci korzystają też z kolorowego miejsca rekreacyjnego, gdzie bawią się i odpoczywają. Z ,,zerówkowiczami” pracują z pasją i zaangażowaniem doświadczeni nauczyciele. Przyjazna atmosfera w czasie pobytu w placówce umożliwia harmonijny rozwój dzieci i właściwe przygotowanie do dalszej drogi po wiedzę.