Adres: Pomorska 7
Dyrektor: mgr Bogumiła Zimna
Strona WWW: www.sp11.kalisz.pl
E-mail: sp11kalisz@wp.pl

Nasza szkoła to historia i tradycja tworzona przez wiele pokoleń, której karty zapisane są licznymi sukcesami uczniów i absolwentów. Najważniejszym dobrem naszej szkoły jest uczeń, który w przyjaznej atmosferze i wzajemnej akceptacji zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesów w przebiegu nauczania. Szkoła liczy 270 uczniów, dlatego ma charakter rodzinny, kameralny. Posiadamy sprawny system zapewniający bezpieczeństwo uczniom, który eliminuje niepożądane zachowania i kradzieże. Szkoła wyposażona jest nowoczesny sprzęt dydaktyczny - pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, tablice i monitory interaktywne. Realizujemy programy edukacyjne, projekty i innowacje pedagogiczne. Posiadamy  dobre warunki sportowo - rekreacyjne: boisko, sala gimnastyczna, plac zabaw zachęca do aktywnego spędzania czasu w trakcie zajęć, jak i po ich zakończeniu. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną i miłą kadrę pedagogiczną. Szkoła prowadzi oddział przedszkolny dla dzieci 5 i 6 letnich. Dzieci klas młodszych realizują nową, dostosowaną do ich wieku podstawę programową w przyjaznych salach lekcyjnych z kącikami do nauki i zabawy. Uczniowie i rodzice mogą zawsze  liczyć na fachową pomoc nauczycieli, pedagoga oraz psychologa szkolnego. W szkole działają kola zainteresowań - koło dziennikarskie, plastyczne, językowe, turystyczno-krajoznawcze, informatyczne, PCK, koła sportowe: piłka nożna, piłka sitkowa, gry i zabawy, SKS, Zumba. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów powołaliśmy Stowarzyszenie UKS "Jedenastka", które oferuje uczniom koło wędkarskie i tenis stołowy. Oferujemy języki angielski i niemiecki oraz hiszpański. W szkole funkcjonuje świetlica szkolna, której godziny pracy dostosowane są do potrzeb rodziców. Uczniowie objęci są opieką pedagogiczną i pielęgniarską. W szkole zapewnia się dzieciom możliwość korzystania z obiadów, darmowego mleka. Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach szkolnych jak i międzyszkolnych, w turniejach i zawodach sportowych, w których odnoszą liczne sukcesy, wpływające na pozytywny wizerunek szkoły.

WOLNE MIEJSCA jeden oddział 17