Adres: Św. Michała 1
Dyrektor: Monika Karpisiewicz
Strona WWW: http://www.zsp3.kalisz.pl
E-mail: spnr22kalisz@interia.pl

PP 31 wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 3; 3 kolorowe sale dydaktyczne przeznaczone dla grup 3-latków, 4-5-latków oraz 6-latków wyposażone są w nowoczesny sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne stosownie do wieku podopiecznych.
Mocną stroną naszego przedszkola jest maksymalna indywidualizacja podejścia do każdego z dzieci i wysokie standardy bezpieczeństwa możliwe dzięki małym grupom i wysoko wykwalifikowanej kadrze z wieloletnim doświadczeniem.
Poza rozwojem kreatywności i ciekawą ofertą dydaktyczną staramy się ujawniać mocne strony, indywidualne talenty i sprawności dzieci oraz kształtować ich umiejętności interpersonalne, budować i wzmacniać ich system wartości, poczucie bezpieczeństwa w środowisku innym niż najbliższa rodzina, a wszystko to w ścisłym kontakcie z rodzicami oraz pedagogiem, logopedą oraz Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną.
W ramach integracji i prezentacji postępów naszych podopiecznych przedszkole organizuje liczne imprezy: Pasowanie na Przedszkolaka, Mikołajki, Jasełka, Wigilię, okolicznościowe bale, dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, poszukiwanie wielkanocnego zajączka, wycieczki oraz festyny rodzinne.

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:
- religia, język angielski, zajęcia logopedyczne

Godziny otwarcia: 6ºº - 16³º

Osiągnięcia:
• udział w licznych konkursach, olimpiadach i projektach organizowanych przez nasze przedszkole oraz miasto: Olimpiada Przedszkolaka, Bieg Ptolemeusza, Poznajemy Miasto Kalisz,
• realizacja licznych programów edukacyjnych, profilaktycznych i charytatywnych: Przyjaciel Zippiego, Z Pyrkiem Bezpieczniej, Pies nie musi gryźć, Jestem bezpieczny, Lalka Zuzia idzie do lekarza, Mały Ekolog, Kubusiowi przyjaciele, WOŚP, Góra Grosza.
Każdego dnia staramy się stwarzać dzieciom atrakcyjne sytuacje edukacyjne mające wpływ na ich prawidłowy rozwój i osiągnięcie pełnej dojrzałości szkolnej.