Niepubliczne Przedszkole "Niezapominajka"

Dyrektor: Aneta Rychel - Hajdziony
Strona WWW: facebook.com/np.niezapominajka.Kalisz
E-mail: przedszkole3@interia.pl

Niepubliczne Przedszkole "Niezapominajka" usytuowane jest w zabytkowym budynku, zaadoptowanym na potrzeby przedszkola, w pobliżu centrum miasta. Położenie budynku w głębi pięknego ogrodu, zapewnia dzieciom wspaniałe miejsce do zabaw i prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Sale zabaw są jasne, kolorowe i estetyczne. W wystroju sal dominują elementy kwiatowe związane z nazwą grupy i przedszkola.

Na terenie posesji zmotoryzowani rodzice mogą korzystać z parkingu.

Atutem naszego przedszkola jest jego usytuowanie w pobliżu Parku Miejskiego, a także instytucji kulturalno - oświatowych takich jak: Teatr im. W. Bogusławskiego, Centrum Kultury i Sztuki, Biuro Wystaw Artystycznych im. J.Tarasina, Państwowa Szkoła Muzyczna, OSRiR i in.

Atrakcją dla dzieci są wizyty w kinie, teatrze, muzeum, wycieczki plenerowe, teatrzyki edukacyjne, spotkania
i wizyty zaproszonych gości.

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są smaczne, domowe posiłki oparte na zdrowej żywności tj. sporządzamy posiłki z produktów jak najmniej przetworzonych. Ponadto ogólnie dostępna dla dzieci jest woda źródlana.

Szczególną uwagę w żywieniu dzieci, zwracamy by w codziennych jadłospisach znajdowały się sezonowe owoce, warzywa i świeże soki. W miarę możliwości, w szczególnych przypadkach, staramy się dostosować dietę do potrzeb dziecka.

Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę nauczycielską z wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiedzialną i zaangażowaną w swoją pracę kadrę administracyjno - obsługową.
Wszystkim pracownikom zależy na tym, aby dzieci wzrastały we wzajemnej serdeczności i miłości, a w życiu kierowały się takimi wartościami jak: dobro, prawda, piękno, pamięć o najbliższych. Każdy przedszkolak traktowany jest podmiotowo i indywidualnie.

Dobierając programy, które realizujemy na co dzień wybieramy te, które są zgodne z Podstawą Programową MENu. W ramach codziennych zabaw i zajęć rozwijamy mowę ojczystą, myślenie matematyczne, wzbogacamy dziecięcą wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym. Wprowadzamy dzieci w świat wartości estetycznych, rozwijamy umiejętność wypowiadania się poprzez muzykę, taniec i śpiew. Zajęcia z rytmiki  prowadzone są przez nauczycielkę z przygotowaniem muzycznym.

Przedszkole stwarza warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem angielskim w różnych sytuacjach życia codziennego. Okolicznościowo dzieci uczą się języka niemieckiego i rosyjskiego.

Codziennie troszczymy się o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną; zachęcamy do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych. Organizujemy zajęcia z gimnastyki z elementami korekcji i przeciwdziałania płaskostopiu.

Główne założenie przedszkola „Niezapominajka” to rozwijanie w dzieciach poczucia własnej wartości, nauczenie, jak sobie radzić w różnych sytuacjach życiowych, jak rozwijać zainteresowania i talenty, w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Trenujemy optymizm, uczymy poprzez zabawę, rozwijamy umiejętności. Nasze przedszkolaki biorą udział w konkursach, festiwalach, przeglądach sztuki dziecięcej uzyskując nagrody i wyróżnienia.

"Niezapominajka" inspiruje do wędrówek i poszukiwania piękna w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, przypomina  o jej ochronie i zachowaniu dziedzictwa narodowego.
Biesiady z "Niezapominajką" związane z ogólnopolskim świętem "Polskiej Niezapominajki" są jedną z form współpracy zacieśniających więzi przedszkola z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Dzięki Przyjaciołom "Niezapominajki" uroczystość ta ma szczególny klimat.

Tradycją przedszkola są "Zielone noce", podczas których najstarsze grupy spędzają pożegnalną noc wspólnie z swoimi Paniami :)

Realizujemy szereg programów edukacyjnych np. międzynarodowy program ochrony zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego", program na rzecz promowania prawidłowych nawyków zdrowotnych "Mamo, Tato- co WY na to?", oraz projektów np. "Z Niezapominajką w Europie", "Maria Konopnicka - znana i nieznana kaliszanka", "Cała Polska w legendzie" i in.

W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe: nauka gry w szachy, zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę tańca Panią Aurelię Sieraszewską, treningi piłki nożnej - prowadzone w ramach Akademii Piłkarskiej REISSA, zajęcia Funny Judo.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kaliszu, dzięki której zapewniamy dzieciom z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi profesjonalną opiekę logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną i terapeutyczną.

Nasi wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole podstawowej. Odważnie wkraczają w "dorosły świat". Zgodnie z przyjętą nazwą przedszkola "Niezapominajka" nie zapominają wspólnie spędzonych przedszkolnych lat.

Wszystkie działania w naszej placówce nakierowane są na tworzenie jak najlepszych warunków rozwoju dzieci w harmonii z rówieśnikami oraz w atmosferze partnerskiej współpracy z rodzicami.

"Chcemy, żeby ich życie przepełnione było miłością,
żeby miały przyjaciół i dokonywały szlachetnych czynów,
żeby były chętne do nauki i stawiły czoło wyzwaniom".
/Martin E.P. Seligmann/

Dla rodziców posiadających KALISKĄ KARTĘ RODZINA 3+ przedszkole oferuje 10 % ulgi w opłacie stałej za świadczenia wychowawczo - edukacyjne i opiekuńcze oraz 25 % zniżki ww zakresie dla rodziców, którzy przedstawią decyzję Prezydenta Miasta Kalisza o przyznanym zasiłku rodzinnym.

Czas pracy przedszkola - od 6:00 do 17:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW

DO ODWIEDZENIA NASZEJ PLACÓWKI, POZNANIA JEJ SPECYFIKI, SPECYFIKI PRACY PERSONELU

I ZOSTANIA Z NAMI NA DŁUŻSZY CZAS:)