Adres: ul. Chełmska 6
Dyrektor:
Strona WWW: http://pp20.idsl.pl
E-mail: pp20kalisz@o2.pl

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, piętrowym budynku o powierzchni użytkowej 600m2 z dala od zgiełku ulicznego, na jednym z kaliskich osiedli "Winiary" na obrzeżach miasta Kalisza. Bezpośrednio graniczy z budynkiem Szkoły Podstawowej Nr 6.

Przedszkole dysponuje czterema słonecznymi salami zajęć i jedną salą rekreacyjną. Otoczone jest dużą ilością zieleni i znajduje się w pobliżu lasu. Posiada nowocześnie urządzony i bezpieczny dla dzieci plac zabaw.
Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród rodziców.

Organizuje wiele ciekawych wycieczek, szczególnie przyrodniczych, dokumentowanych zdjęciami i zbiorem okazów przyrody oraz uroczystości i imprez przedszkolnych.
Dzieci są dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Przedszkole od kilku lat aktywnie bierze udział w wielu konkursach międzyprzedszkolnych, min.
Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków , Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA , coroczny konkurs przyrodniczo-ekologiczny organizowany przez przedszkole przy współpracy z Leśnym Centrum Edukacyjnym "Las Winiary".  Konkurs plastyczny "Cztery pory roku" , Konkurs recytatorski "Poezja Przedszkolaka", Dziecięca Piosenka Przedszkolna i Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych w MDK w Kaliszu zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
Ponadto uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim takich jak" Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "; "Góra grosza"; "Pełna miska dla schroniska"...

Od 2008r. przedszkole realizuje program edukacji przyrodniczo-ekologicznej opracowany przez nauczycieli przedszkola pt. "Żyj z przyrodą w zgodzie" przy współpracy z Leśnym Centrum Edukacyjnym - Las Winiary.

W naszym przedszkolu:
Zapewniamy opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze radości, akceptacji i bezpieczeństwa.
Pomagamy wszystkim dzieciom w pełnym rozwoju ich talentu.
Wyrabiamy wrażliwość na wartości estetyczne w otoczeniu, przyrodzie i sztuce.
Organizujemy atrakcyjne zajęcia z uwzględnieniem różnorodnych form twórczości i ekspresji muzycznej, plastycznej i słownej, dzięki którym nasi wychowankowie osiągają „gotowość szkolną”.
Uznajemy priorytet domu rodzinnego w wychowaniu, pełniąc wobec rodziny funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze.
Wszyscy pracownicy są wychowawcami, wychowują swoją postawą i tym samym wpływają na kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci.

Przedszkole jest otwarte w godzinach od 6.00 do 16.00.

OFERUJEMY:
Bogaty program wychowawczo-dydaktyczny i opiekuńczy z wykorzystaniem atrakcyjnych form i metod pracy, służących wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
Przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole.
Wprowadzenie dzieci młodszych w świat liter poprzez zabawę metodą I. Majchrzak.
Zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe.
Zabawy w teatr.
Spacery, wycieczki oraz pikniki.
Bezpieczne zabawy na nowoczesnym placu zabaw.
Zajęcia i zabawy badawcze w naturalnym środowisku leśnym (obserwacje, eksperymenty) oraz na terenie Leśnego Centrum Edukacyjnego z udziałem leśniczego z Nadleśnictwa Kalisz
Zajęcia z komputerem.
„Dobrą kuchnię”- możliwość wyboru ilości posiłków.

REALIZUJEMY:
Program Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej "ŻYJ Z PRZYRODĄ W ZGODZIE"
Program "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"
Ogólnopolską akcję "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
Programu "KLUBU GAJA"
Współpracę z pobliską Szkołą Podstawową Nr 6,
Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną,
Leśnym Centrum Edukacyjnym oraz Kołem Łowieckim "Sokół"

Współpraca ze Stowarzyszeniem Seniorów oraz Radą Osiedla Winiary.

Zajęcia dodatkowe organizowane w przedszkolu:
- taniec
- rytmika