Niepubliczne Przedszkole Calineczka

Strona WWW: www.calineczka.kalisz.com.pl
E-mail: calineczka.kalisz@wp.pl

Opis placówki

Przedszkole znajduje się na osiedlu DOBRZEC w Kaliszu. Budynek nowoczesny, funkcjonalny i przestronny, wyposażony w tarasy od strony ogrodu, położony z daleka od głównych ciągów ulicznych w sąsiedztwie żłobka i basenu DELFIN.
Ogródek i plac zabaw są zadrzewione i obsadzone krzewami oraz wyposażone w sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu. Całość otacza estetyczny parkan.
Do dyspozycji dzieci jest 6 obszernych i oddalonych od siebie sal dydaktycznych wyposażonych w zabawki, gry i pomoce edukacyjne, pracownia komputerowa z łączem internetowym.

Od dnia 1 września 2012 r. przedszkole funkcjonuje jako przedszkole niepubliczne. Opłata za przedszkole jest identyczna jak opłata zryczałtowana w przedszkolach publicznych ( zgodnie z Uchwałą Nr IX/109/2011 Rady Miejskiej Kalisza z dnia 26 maja 2011 roku).

Proponujemy w ramach czesnego:

1. Język angielski w formie zorganizowanych zajęć oraz w zabawie i codziennych sytuacjach życiowych.
2. Bogatą ofertę zajęć artystycznych umożliwiających każdemu dziecku indywidualną możliwość rozwijania różnych form aktywności, wypowiadania i realizowania się w ulubionej formie ekspresji (plastyka, muzyka z elementami logorytmiki, pantomima, warsztaty literackie)
3. Zajęcia z zakresu wszechstronnej aktywności fizycznej w jedynej w Kaliszu siłowni dla dzieci na terenie placówki ,,Mini fitness club"
4. Zajęcia przygotowujące dzieci do życia w społeczeństwie informacyjnym poprzez korzystanie z technik multimedialnych w zabawie i nauce.
5. Gimnastykę korekcyjną
6. Zajęcia z elementami logopedii.
7. Zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjmowanych dzieci by dobrze poczuły się w środowisku przedszkolnym.
8. Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne „Mały odkrywca” czyli odkrywanie świata roślin i zwierząt oraz prowadzenie badań, eksperymentów i analiz ciekawych zjawisk.
9. Zajęcia klubu „Małego Kenijczyka”- cykl zajęć poświęconych poznawaniu Kenii i jej mieszkańców, korespondencja z adoptowanymi na odległość kenijskimi dziećmi z wioski Laare, poznawanie Czarnego Lądu poprzez naukę i zabawę.
10. „Kuchcikowo” zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania i gotowania. Przygotowywanie przez dzieci prostych, zdrowych posiłków oraz deserów pod kierunkiem nauczyciela oraz kucharki.

W ramach czesnego zapewniamy też:
- diagnozę logopedyczną
- opiekę psychologiczną
- diagnozę przedszkolną dla każdego dziecka
- konsultacje neurologopedyczne
- zajęcia z fizjoterapeutą

Szczególne osiągnięcia:

Głównym kierunkiem naszej pracy jest stworzenie PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO DZIECIOM, w którym rodzice są partnerami, mogą współdecydować o kierunku pracy nauczycieli.
Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, rodzinnym i regionalnym.

Na terenie przedszkola podejmowane są ciekawe inicjatywy z udziałem dzieci i rodziców: NOC W PRZEDSZKOLU, Festyn Rodzinny,TEATR POD PARASOLEM, KONCERT RODZINNY oraz spotkania z ciekawymi ludźmi / poznajemy zawody naszych rodziców/ i sportowcami / nawiązanie współpracy ze Szkołą Mistrzów Sportu.Ponadto organizowane są wycieczki edukacyjne ,,Las w czterech porach roku", dni tematyczne: Dzień Smerfa, Dzień kowbojski, Dzień Afrykański.

Jednak największym atutem placówki jest utworzenie i sukcesywne wzbogacanie bazy materialnej w różnorodne przyrządy do ćwiczeń gimnastycznych, inspirujących dzieci do twórczej aktywności ruchowej - zorganizowanie i urządzenie SIŁOWNI DLA DZIECI ,,Mini fitness club"
Udowadniamy, że zdrowie i aktywność ruchowa jest istotną częścią życia dziecka w wieku przedszkolnym angażując się w akcję Ministra Sportu i Turystyki ,,Stop zwolnieniom z WF" oraz w kampanię Ministra Edukacji ,,Rok szkoły /przedszkola w ruchu"organizując spotkanie z vice mistrzynią świata i mistrzynią Europy w kajakarstwie, Martą Walczykiewicz. Dzieci uczęszczające do naszej placówki miały możliwość odbycia treningu boksu tajskiego i MMA pod okiem Arkadiusza Wełny, mogły także porozmawiać z trenerem Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, który zachęcał do uprawiania kolarstwa wyczynowego, a także brały udział w akcji ,,WF z mistrzem" gdzie wspólnie z młodzieżą  ze Szkołą Podstawową Nr 26 i Nr 10 w Kaliszu trenowały pod okiem Marty Walczykiewicz na Hali Arena.