Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś"

Adres: Robotnicza 5
Dyrektor: Marzena Przybylska, Ewa Muszyńska-Winowicz
Strona WWW: www.pluszowymis.kalisz.blizej.info
E-mail: pp26@poczta.onet.pl

Przedszkole jest 6-oddziałowe i funkcjonuje 12 miesięcy w roku, 5 dni w tygodniu w godzinach od 6.00 do 17.00

Zlokalizowane jest na Osiedlu „Korczak” w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 7.
Budynek przedszkola jest duży i funkcjonalny, dostosowany do potrzeb małych dzieci.
Sale są kolorowe i słoneczne, z estetycznymi meblami, atrakcyjnymi zabawkami i nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, co tworzy barwną i kreatywną przestrzeń dla dzieci.
Wokoło jest dużo zieleni dekorującej otoczenie oraz wygrodzony plac zabaw, z certyfikowanymi sprzętami rekreacyjnymi umożliwiającymi rozwój fizyczny i wesołą zabawę.
Zielone otoczenie stwarza przyjemne wrażenie, które potwierdza ciepła i przytulna atmosfera przedszkolnych wnętrz rozbrzmiewających gwarem dziecięcych głosów.

Proces wychowawczy i edukacyjny budujemy w oparciu o pedagogikę J. A. Komeńskiego. Oddziały przedszkolne organizujemy w innowacyjnej formie. Najmłodsze dzieci wymagające drzemki poobiedniej tworzą grupę Biały Miś, najstarsze dzieci (w rocznym przygotowaniu przedszkolnym) to wydzielony oddział ze zintensyfikowanym procesem wychowawczo-edukacyjnym, a pozostałe grupy, tzw. „rodzinkowe” obejmują dzieci od 3 do 5 lat. Wzajemna nauka i zabawa wzbogaca dojrzewanie dzieci do bycia otwartym uczestnikiem społeczeństwa.

Dlaczego grupy "rodzinkowe"? Zapraszamy na stronę internetową przedszkola do zakładki "OFERTA WYCHOWAWCZA".

Realizujemy liczne programy autorskie i innowacyjne dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa, wzajemnej akceptacji, szeroko pojętej wielokulturowości oraz tolerancji. Wprowadziliśmy elementy pedagogiki F.Froebla "Dar zabawy". Dzieci realizują projekty badawcze.

W ramach opłaty za przedszkole wszystkie dzieci mają zapewnioną:
* naukę języka angielskiego,
* zajęcia umuzykalniające,
dzieci w rocznym przygotowaniu przedszkolnym:
* szachy,
a chętne dzieci 5, 6-letnie
* kółko plastyczne,
* kółko komputerowe,
* kółko zabaw badawczych.

Ponadto, umożliwiamy korzystanie z zajęć zewnętrznych firm specjalizujących się w gimnastyce korekcyjnej i zajęciach sportowych z piłką.

Przedszkole zaspakaja potrzeby dzieci w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla wymagających wsparcia oraz dla uzdolnionych. W tym zakresie oferujemy indywidualną terapię logopedyczną, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz koła zainteresowań.

W przedszkolu funkcjonuje „GRUPA ZABAWOWA”. Raz w tygodniu, od godziny 16.30 rodzice i dzieci od 6. miesiąca życia do 3. roku życia bawią się razem pod kierunkiem wykwalifikowanych animatorek zabawy. Spotkania „GRUPY ZABAWOWEJ” ułatwiają proces adaptacji przyszłym przedszkolakom, a rodzicom dają możliwość poszerzenia katalogu zabaw z małym dzieckiem. Do GRUPY ZABAWOWEJ można dołączyć w dowolnym czasie. Zapraszamy!

Zapraszamy do naszego przedszkola
i na stronę internetową: