Niepubliczne Przedszkole “Pluszaki” z oddziałami specjalnymi

Strona WWW: www.pluszaki-kalisz.pl
E-mail: przedszkole25kalisz@vp.pl

Nasze przedszkole to duży jednopoziomowy budynek. Dysponujemy 4 dużymi, jasnymi
i przestronnymi salami przeznaczonymi na zajęcia poszczególnych grup wiekowych oraz salą rekreacyjną, wykorzystywaną do zajęć muzyczno – ruchowych, gimnastycznych. Grupy posiadają nazwy związane z pluszowymi zabawkami: "Krasnoludki", "Pieski", "Misie", "Wiewiórki".

Nowością w naszym przedszkolu są oddziały specjalne dla dzieci z autyzmem "Mrówki" "Myszki" i "Żabki", w których pracujemy metodą terapii behawioralnej, prowadzimy zajęcia logopedyczne, rytmikę, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, dogoterapię.Terapia opiera się na pracy jeden na jeden, grupa specjalna liczy maksymalnie pięcioro dzieci.

Dzieci z najstraszej grupy oraz z grup specjalnych jeżdżą na basen.

Posiłki przygotowywane są w kuchni przedszkolnej, w porozumieniu z dietetykiem. Stramy się, aby były zbilansowane pod względem ilości białka, węglowodanów, tłuszczów. Dbamy o to, aby dzieci miały zawsze dostęp do owoców i warzyw, zdrowych napojów i wody mineralnej.

Przyjmujemy dzieci z dietą bezglutenową, bezmleczną, bezcukrową.

Placówka nasza wyposażona jest w wiele niezbędnych środków dydaktycznych, nowoczesnych pomocy oraz zabawek, ułatwiających pracę z dziećmi.
Wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje wymagane do pracy w przedszkolu oraz są przeszkoleni w zakresie opieki nad dziećmi z autyzmem.

Rodziców, którzy przyprowadzają swoje pociechy cieszy fakt, że mogą one bawić się w dwóch dużych ogrodach przedszkolnych wyposażonych w sprzęt do zabaw, z dala od zanieczyszczonych, hałaśliwych ulic. Budynek jest tak usytuowany, że z każdej klasy prowadzi wyjście na taras i ogród. Bardzo często zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To zapewnia spokój i bezpieczeństwo naszych dzieci. Pamiętają o tym ci, którzy opuścili już mury przedszkola i później, po wielu latach właśnie tu oddają pod opiekę własne dzieci.

W naszym przedszkolu organizowane są tradycyjne uroczystości dla dzieci i gości – np.: Kolorowe dni, Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Bal karnawałowy, Dzień Mamy i Taty oraz cieszący się dużą popularnością Pluszakowy Festyn Rodzinny.

Nasi wychowankowie uczestniczą w akcjach charytatywnych i konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Stwarzamy dzieciom sytuacje edukacyjne, które mają wpływ na prawidłowy harmonijny ich rozwój oraz kształtowanie umiejętności umożliwiających osiąganie dojrzałości szkolnej.
Dzieci kończące edukację w naszym przedszkolu są aktywne, sprawne, potrafią rozwiązywać różnorodne problemy, posiadają umiejętność współpracy i komunikacji.
W przedszkolu panuje miła, domowa atmosfera.

Oferta naszego przedszkola
1.Niepubliczne Przedszkole „Pluszaki” z oddziałami specjalnymi jest czynne w godzinach od 6.00 do 17.00
W przypadku zgłoszenia przez rodziców potrzeby dłuższego pobytu dziecka w przedszkolu, przewiduje się możliwość funkcjonowania placówki do godziny 18.00.

2. Opłata za przedszkole składa się z opłaty stałej w wysokości 270 zł. i opłaty za całodzienne wyżywienie 5 zł. za każdy dzień roboczy, a w przypadku dzieci będących na dietach - 8 zł.

3. Proponujemy zajęcia dodatkowe wykraczające poza podstawę programową, a wliczone już w opłatę czesnego:
- zajęcia rytmiczne,
- gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcyjnymi oraz elementami SI integracji sensorycznej,prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę i terapeutę SI
- dla dzieci z wadami postawy - gimnastyka korekcyjna wad postawy prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę
- zajęcia korekcyjno - terapeutyczne prowadzone przez psychopedagoga
- kółko plastyczne
- kółko j.angielskiego
- dla dzieci z wadami mowy - zajęcia logopedyczne
- konsultacje logopedyczne,
- konsultacje pedagoga i psychologa.

W ramach podstawy programowej odbywają się zajęcia z języka angielskiego w mało licznych grupach.

4. W czerwcu zapraszamy na zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci.

5. Za dodatkową opłatą w wysokości 30-50 zł miesięcznie proponujemy:
- Klub szachowy
- Klub taneczny

"PLUSZAKI PREZENTUJĄ SWOJE PRZEDSZKOLE"
W MIESIĄCU MARCU I KWIETNIU, OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00 - 14.00 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI - KANDYDATAMI NA PRZEDSZKOLAKÓW - DO ODWIEDZENIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Tel. kontaktowy 62 766-21-56