Adres: 25 PULKU ARTYLERII 4-8
Dyrektor: Jacek Konopczyński
Strona WWW: www.szkola-szczypiorno.pl
E-mail: sekretariat@szkola-szczypiorno.pl

Jesteśmy Publicznym Przedszkolem nr 22, które znajduje się na osiedlu Szczypiorno, wraz ze Szkołą Podstawową nr 21 tworzy Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Przedszkole dysponuje dwoma oddziałami dla grupy 3 i 4 –latków oraz 5 i 6 – latków. Budynek otoczony jest zielenią, gdzie znajduje się plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne z bieżniami. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci przedszkole posiada elektroniczny system dostępu, całodobowy system ochrony oraz monitoring wizyjny.

Wykorzystujemy obecność szkoły podstawowej i korzystamy z sal lekcyjnych oraz ich zasobów (komputery, tablice multimedialne), dzieci ćwiczą w salce gimnastycznej, biorą udział we wspólnych zajęciach ze szkołą podstawową (koncerty, pokazy, uroczystości) Dzieci poznają nauczycieli szkolnych - wszystko po to by ułatwić im adaptacje na nowym szczeblu edukacji,

Posiadamy tytuł „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły” oraz tytuł „Przedszkola w ruchu”. Współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej, który nas mocno wspiera.

Dużą wagę przywiązujemy do prawidłowego odżywiania, posiadamy własną kuchnię, gdzie przygotowywane są codziennie świeże posiłki dla dzieci. Dania dostosowujemy do indywidualnych upodobań i potrzeb dzieci, dbamy o wartości odżywcze i estetyczne przygotowywanych posiłków. Posiadamy Certyfikat Jakości HACCP.

Co oferujemy:

·                profesjonalną, wykształconą i troskliwą kadrę,

·                indywidualizację w pracy z dziećmi,

·                służymy radą i pomocą,

·                odpowiednio dobrane zabawki,

·                diagnozę i opiekę specjalistów (logopeda, pedagog, pielęgniarka),

·                programy edukacyjne – „Czyste powietrze wokół nas”, „Mamo tato co Wy na to”,

·                realizujemy projekt edukacyjny „Artystyczny przedszkolak”

·                bezpłatne zajęcia dodatkowe - artystyczne i językowe

·                wycieczki do ciekawych miejsc

Do realizacji celów statutowych przedszkole posiada:

·                sale zajęć dla poszczególnych grup wyposażone w sprzęt multimedialny i pomoce   dydaktyczne,

·                szatnie i łazienki oddzielnie dla dzieci i personelu,

·                własną kuchnię,

·                pomieszczenia administracyjno – gospodarcze,

·                ogródek, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne,

·                dogodny dojazd, miejsca parkingowe dla Rodziców i zaopatrzenia.

Nasze Przedszkolaki:
- traktują przedszkole jak drugi dom,
- biorą udział w wielu konkursach i akcjach charytatywnych,
- wszechstronnie się rozwijają,
- są wesołe i uśmiechnięte.

Nasi Rodzice:
- angażują się w wiele przedszkolnych wydarzeń,
- lubią rozmawiać o swoich dzieciach,
- są otwarci na współpracę,
- zawsze chętnie dzielą się informacjami i odczuciami, razem z nami -nauczycielami, planują jak stymulować rozwój dziecka,
- chętnie współpracują z nauczycielami wspierają ich w działalności dydaktyczno-wychowawczej.

Nasi Nauczyciele:
- inspirują, zostawiając dzieciom przestrzeń do działania i aktywności,
- chwalą i wspierają nie wyręczając,
- lubią ruch i kondycyjnie dorównują dzieciom,
- mają wiele własnych pasji, które okazują się bezcenne w pracy z dziećmi,
- wiedzą, jak wspierać rozwój dziecka, pomagać w trudnych sytuacjach.

Ciągle pracujemy nad usprawnianiem pracy dydaktyczno – wychowawczej pozyskując informacje zwrotne od rodziców na temat pracy naszego przedszkola, wszystko po to, by wpływać na jakość świadczonych usług. Staramy się unowocześniać i doposażać sale przedszkolne by stwarzać dla dzieci optymalne warunki pobytu w naszym przedszkolu.

Szczególne osiągnięcia:
Dzieci biorą udział w wielu konkursach plastycznych m.in. „Cztery pory roku” ,konkursach ekologicznych, w „Przeglądzie twórczości przedszkolaków”, gdzie zdobywają wiele nagród i wyróżnień.

W naszym przedszkolu realizowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe: rytmika, tańce, zabawy z j. angielskim, j. angielski, warsztaty plastyczne, zabawy z muzyką, gimnastyka korekcyjna.

Godziny otwarcia przedszkola:  6:30 -16:30