Niezalogowany
zmień rozmiar:

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 21

Adres: Wykopaliskowa 45
62-800 Kalisz
pokaż na mapie
Dyrektor: BEATA KNOP
Strona WWW: http://zsp1kalisz.com.pl
E-mail: sekretariat@zsp1kalisz.com.pl

Opis oferty:

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 21

Kod placówki:

PP21

Adres:

Wykopaliskowa 45
62-800 Kalisz
pokaż na mapie


Dyrektor:

BEATA KNOP

Strona WWW:

zsp1kalisz.com.pl


Opis oferty:

PREZENTACJA PRZEDSZKOLA

   

    Publiczne Przedszkole nr 21 im. „Ekoludek” w Kaliszu wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kaliszu. Budynek przedszkola jest umiejscowiony  w dzielnicy Piwonice
w Kaliszu przy ulicy Wykopaliskowej 45.   Lokalizacja przedszkola – wśród zieleni, z dala od hałasu
i ruchu samochodowego wpływa pozytywnie na proces wychowawczo – dydaktyczny
i opiekuńczy. Obok budynku przedszkola znajduje się nowa sala gimnastyczna oraz boisko sportowe, z którego korzystają uczniowie szkoły, przedszkolacy oraz mieszkańcy środowiska lokalnego. Do terenu zespołu przynależy również parking przeznaczony dla samochodów pracowników oraz rodziców dzieci przywożonych do szkoły i przedszkola.

            Budynek przedszkola posiada 3 sale dydaktyczne, hol, szatnię, kuchnię, magazyn żywności, toaletę oraz pomieszczenie administracyjno – kancelaryjne. Na przestrzeni kilku lat udało nam się wiele zmienić w zakresie bezpieczeństwa, estetyki oraz unowocześnienia bazy lokalowej.

W ostatnim okresie wyremontowaliśmy całkowicie dach przedszkola zmieniając jego pokrycie. Wymieniliśmy wszystkie okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, zakupiliśmy meble do poszczególnych pomieszczeń. Wymieniliśmy również rury i grzejniki c.o. na nowe oraz zamontowaliśmy wkład kominowy. Wykonaliśmy estetyczną elewację budynku oraz podłączyliśmy przedszkole do kanalizacji miejskiej.

Od kilku lat systematycznie remontujemy poddasze przedszkola, aby zaadoptować je na sale dla dzieci , a tym samym poprawić im warunki do wypoczynku, nauki i zabawy.

W celu zapewnienia bezpiecznego, spełniającego normy bhp dojścia na piętro budynku, w 2015 roku dobudowano klatkę schodową, wyposażoną w normatywne schody oraz wyjście ewakuacyjne
z nowoczesnym systemem oddymiania pomieszczenia. Dzięki temu przedsięwzięciu w przyszłości zaadaptujemy poddasze na sale dla przedszkolaków oraz pomieszczenia socjalne dla nauczycieli
i pracowników obsługi i administracji. Dzięki przeprowadzonej modernizacji przedszkolaki zyskały nową, bardziej przestrzenną łazienkę i estetycznymi zabudowami kabin wc.

Udało nam się również dostosować pomieszczenie kuchenne do przepisów bhp oraz wymagań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.  Powiększyliśmy główny holl przedszkola i zakupiliśmy nowe szafki indywidualne dla dzieci. Staramy się również  co roku, systematycznie odnawiać nasze sale przedszkolne.

Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo dzieci w czasie zabaw w ogródku przedszkolnym. Zakupiliśmy nowe sprzęty i huśtawki oraz poprawiliśmy estetykę ogródka, nasadzając nowe krzewy oraz tworząc dekoracyjne klomby z kolorowych kamieni i różnych odmian roślin.

          Organizacyjnie przedszkole przygotowane jest na przyjęcie 68 dzieci

w 3 oddziałach wiekowych (dla 3, 4, 5 i 6 - latków ). Placówka jest czynna od godz. 6.00 do godz. 16.00, a uczęszczające do niego dzieci mogą korzystać z 3 posiłków: śniadania, obiadu i podwieczorku.

W przedszkolu zatrudnionych jest obecnie 6 nauczycieli, posiadających wysokie kwalifikacje zawodowe do nauczania kilku przedmiotów, którzy sukcesywnie podnoszą swoje kwalifikacje, biorą udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego. W placówce zatrudnionych jest 6 nauczycieli.

Bezpośredni kontakt rodziców z wychowawcami i pracownikami obsługi sprawia, że dzieci czują się bezpieczne, kochane, szybko adaptują się do nowych warunków przedszkolnych. Przedszkole ma charakter rodzinny.

      Przedszkole dzięki swojej lokalizacji z dala od zgiełku ulicznego, stwarza sytuacje do codziennego obcowania z przyrodą. Dzięki temu nasi wychowankowie już od najmłodszych lat uczestniczą w różnych formach kształtujących szacunek do przyrody, swoje emocjonalne podejście do niej i dbają o nią. Dlatego też 8 października 2009 roku po wielu latach zbiegów przedszkole otrzymało imię „ Ekoludek ”,  o czym zadecydowali: rodzice, dzieci i pracownicy naszego przedszkola. Nasi wychowankowie są dumni z imienia przedszkola, a sami o sobie mówią „Małe Ekoludki”. Przedszkole nasze od wielu lat współpracuje z wieloma instytucjami, firmami i placówkami, propagującymi treści ekologiczne.  Naszymi głównymi partnerami zastali:  Wydział Ochrony Środowiska w Kaliszu, Nadleśnictwo w Kaliszu, Gołuchowie
i Antoninie, PUK w Kaliszu, Ośrodek Kultury Leśnej „Las Winiarski”. Od 2005 roku przedszkole jest organizatorem międzyprzedszkolnego konkursu ekologicznego dla przedszkoli miasta Kalisza pt. : „ Niezwykły spacer z Ekoludkiem” ,który z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i powodzeniem.

     W 2013 r. przedszkole uzyskało Międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga, który jest ogromnym wyróżnieniem i uznaniem dla naszych ekologicznych działań. Od 2014 roku przedszkole prowadzi liczne działania w zakresie zdobycia certyfikatu „Bezpiecznego przedszkola”.

            Przedszkole organizuje wiele ciekawych imprez, które stały się jego tradycją
a najpopularniejsze to :

 • Święto Pieczonego Ziemniaka
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 • Pasowanie na Przedszkolaka
 • Dzień Pluszowego Misia
 • Wigilia Przedszkolna
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Bal Karnawałowy
 • Powitanie Wiosny
 • Dni kolorowe
 • Dzień Ziemi
 • Dzień Matki i Ojca
 • Festyn Rodzinny
 • Pożegnanie najstarszych przedszkolaków

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz rodziców, w placówce organizowane
są zajęcia dodatkowe :

 • język angielski
 • rytmika
 • taniec towarzyski
 • piłka nożna
 • podstawy programowania

Nauczyciele realizują w przedszkolu programy własne i inne programy rekomendowane przez Sanepid, Fundacje XXI, czy inne organizacje:

· „ Czy pies musi gryźć ”

· „ Gdzie jest Zebra ”

· „ Wyprawa po zdrowie ”

· „ Czyste powietrze wokół nas ”

· „Moje dziecko idzie do szkoły”

· „Porozmawiajmy o emocjach i uczuciach”

· „ Ekoludki przyjaciółmi i strażnikami przyrody ”

· „Cała Polska czyta dzieciom”

· „Jestem sprawny, wesoły i zdrowy”

· „Pomysłowo i kolorowo”.

        W ramach współpracy z NFZ dzieci 6-letnie objęte są opieką medyczną. Pielęgniarka szkolna dba
o czystość dzieci, a także przekazuje im podstawy wiedzy profilaktyki zdrowotnej.

     Wychowawcy systematyczne współpracują z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, głównie
z psychologiem dziecięcym i logopedą, którzy wspomagają nauczycieli, prowadzą indywidualne konsultacje dla rodziców, obserwują dzieci oraz uczestniczą często w zebraniach grupowych dla rodziców.

 


Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
WOLNE MIEJSCA 0

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 127; Wersja: 9.145.304.1674 Harmonogram ID: 434;