Niepubliczne Przedszkole "Bajka"

Dyrektor: Joanna Adamczyk
Strona WWW: www.bajka.kalisz.pl
E-mail: przedszkole@bajka.kalisz.pl

Czas pracy przedszkola: 6:00-17:00; czynne przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem przerwy wakacyjnej w terminie od 15 do 31 sierpnia każdego roku.

Przedszkole „BAJKA” mieści się przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3a na obrzeżach osiedla Dobrzec. Jest obiektem wolnostojącym o nowoczesnej architekturze zewnętrznej i wewnętrznej, położonym z daleka od ulicznego ruchu i hałasu, z dużym ogrodzonym, trawiastym placem zabaw wśród drzew i krzewów. W „Bajkowym” ogrodzie znajduje się wiele nowej generacji zestawów zabawowych. Wszystkie urządzenia spełniają kryteria bezpieczeństwa, estetyki i atrakcyjności. Ogród jest przyjazny, funkcjonalny a przy tym rozwija sprawność psychoruchową dzieci.
Przedszkole dysponuje 4 dużymi, przestronnymi, jasnymi i słonecznymi salami zajęć z wyjściem na ogród przedszkolny, a także 3 średniej wielkości salami. Urządzenie sal w dużym stopniu inspiruje dzieci do podejmowania różnorodnej aktywności.
W holu głównym przedszkola zaprojektowanym w nowoczesnym stylu, rodzice mogą oglądać dzięki sprzętowi multimedialnemu "Ciekawostki z życia przedszkola".

NOWOŚĆ!
Przedszkole posiada całodobowy system ochrony i monitoringu oraz KOD DOSTĘPU-brak dostępności dla osób postronnych!

Wyróżnia nas rodzinna atmosfera, dbałość o szczegóły, wysoki poziom edukacyjny i nieustająca chęć rozwijania się. W pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna nastawiona jest na rozwijanie twórczego myślenia oraz odkrywanie mocnych stron dzieci, oferująca atrakcyjne zajęcia dydaktyczne poprzez stosowanie metod aktywnych oraz uczenie we współpracy. Wyrównujemy szanse edukacyjne poprzez szeroko podejmowaną indywidualizację pracy z dzieckiem.
PRZEDSZKOLE JEST UKIERUNKOWANE NA ZDROWY STYL ŻYCIA. Posiłki w przedszkolu przygotowywane wg norm żywieniowych zawsze przygotowywane ze świeżych produktów! Ciekawostka! Rodzice oprócz jadłospisu tradycyjnego tj. drukowanego mają możliwość obejrzenia serwowanych dzieciom posiłków w „Gablocie gastronomicznej”.

Organizujemy tradycyjne uroczystości dla dzieci i rodziców takie jak: Pasowanie na przedszkolaka „Bajki”, Festyn rodzinny" Gdy w przedszkolu dni rodziny wszyscy dobrze się bawimy", Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty z jednoczesnym aktywnym uczestnictwem zaproszonych gości, Cykle spotkań-„Przeglądy Małych Form Scenicznych”- Jesień-Zima-Wiosna-Lato, „Mikołaj w Bajce”-udostępnienie kącika poczty celem pisania listów do Świętego Mikołaja, Wieczór wigilijny w „Bajce”, Bal karnawałowy „W krainie bajek”, Wielkanoc z Jajem - szukamy zajączka w „Bajce”-zabawy badawcze w poszukiwaniu niespodzianek przyniesionych z lasu „przez zajączka”, Powitanie wiosny w „Bajce”-przemarsz korowodu dzieci z własnoręcznie wykonanymi instrumentami w najbliższej okolicy, Zakończenie starszaków połączone z nocowaniem w przedszkolu.

NOWOŚĆ!
Jedyne Przedszkole w życiu, którego goszczą „Prawdziwe postacie z bajek!!!”

Proces rekrutacji zaczynamy od tzw.„Dni otwartych"- zapraszamy dzieci do przedszkola w każdy wtorek w miesiącu marcu w godz.od 10.00 do 11.00.

2 Marca 2019 r. zapraszamy wszystkich chcących zwiedzić naszą placówkę w godz.9.00-13.00 na "Dzień Otwarty".

Mile widziane dzieci spoza miasta Kalisza.

Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań Państwa dzieci proponujemy szeroką ofertę zajęć bezpłatnych wykraczających poza podstawę programową w ramach opłaty miesięcznej za pobyt dziecka w przedszkolu:
- język angielski 2 x w tygodniu,
- zajęcia rytmiczno-umuzykalniające,
- gimnastykę ogólnorozwojową,
- aerobik,
- zajęcia z arteterapii,
- kółko plastyczne „Moje pierwsze studio plastyczne”,
- warsztaty teatralne,
- zajęcia logopedyczne, terapeutyczne
- teatrzyki, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, wycieczki edukacyjne, udział w konkursach, wyjazdy do teatrów, lekcje muzealne itp.

Z zajęć dodatkowo płatnych proponujemy:
• Naukę gry w szachy,
• Zajęcia taneczne,
• Przedszkole i piłka,
• Zajęcia ruchowe z elementami karate kyokushin.

Znajdź nas na www.facebook.com/bajka.kalisz