Niepubliczne Przedszkole "Jacka i Agatki"

Adres: Serbinowska 21
Dyrektor: Dorota Zdyb
Strona WWW: www.jacekagatka.pl
E-mail: przedszkole@jacekagatka.pl

Czas pracy przedszkola: 6:30 - 16:30 na prośby rodziców może ulec wydłużeniu. Przedszkole czynne jest przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem przerwy wakacyjnej w terminie od 15 do 31 sierpnia każdego roku.

Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki” położone jest w centrum osiedla, nieopodal Szkoły Podstawowej Nr 18.
W pobliżu znajduje się duży parking. Jest to budynek dwukondygnacyjny, przystosowany do pięciu grup wiekowych. Przedszkole posiada przestronne, funkcjonalne i kolorowe sale zabaw. Każda klasa wyposażona jest w rolety wewnętrzne i zewnętrzne, nowoczesne meble, sprzęt oraz atrakcyjne pomoce i zabawki. Przy każdej klasie znajdują się łazienki z bidetami, pisuarami oraz kabiną prysznicową. Bezpośrednio z klas można wyjść na taras i ogródek, w którym rośnie dużo drzew i krzewów. Jest on przestronny, zadbany, posiada piaskownice, ławeczki i stoły do zajęć dydaktycznych oraz plac zabaw z ciuchcią, samochodem, bujakami, zjeżdżalniami oraz przyrządami do ćwiczeń ruchowych. Tam przy sprzyjającej pogodzie odbywają się zabawy i zajęcia. Na piętrze mieści się kuchnia z zapleczem, w której przygotowywane są smaczne, zbilansowane posiłki oraz domowe wypieki. Teren przedszkola, szatnia oraz ogród są monitorowane przez kamery.

Praca wychowawczo-dydaktyczna oparta jest na koncepcji wychowania przez i do sztuki. Celem głównym jest rozwijanie wrażliwości dziecka oraz rozwijanie twórczej postawy do siebie i do świata poprzez zgłębienie i naukę języka sztuki, rozwój postawy twórczej, rozwijanie twórczości.

Jako jedyna placówka w Kaliszu możemy poszczycić się mianemPrzedszkola Odkrywców Talentów. Tytuł świadczy o tym, że mamy wdrożony kompleksowy system pracy z uczniem zdolnym. Dzięki temu przyczyniamy się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień wychowanków.
Kadrę pedagogiczną stanowią wysoko wykwalifikowani nauczyciele. Wszyscy posiadają wykształcenie wyższe magisterskie i studia podyplomowe. Nauczyciele systematycznie podnoszą kwalifikacje zawodowe, uczestniczą w formach doskonalenia są otwarci na zmiany i innowacje sprzyjające kreowaniu twórczego i otwartego wychowanka. W pracy dydaktyczno-wychowawczej wykorzystują różnorodne metody: samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych dziecku, ćwiczeń utrwalających, obserwacje, pokaz, osobisty przykład, udostępniania sztuki/dzieła plastycznego, przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, metody żywego słowa. Ponadto codzienną praktykę pedagogiczną wzbogacają o nowatorskie toki metodyczne: Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Edukacja przez ruch D. Dziamskiej, Metoda aktywnego słuchania muzyki, Pedagogika zabawy Klanza, Burza mózgów, Teatrzyki kukiełkowe, pacynkowe.

Przedszkole organizuje imprezy, które na stałe wpisały się w tradycję:  "Co nam wywróży Jacek i Agatka", Jacek i Agatka witają Mikołaja, Wieczór wigilijny, Pasowanie na Przedszkolaka, Niech żyje Babcia i Dziadek, Bal Walentynkowy u Jacka i Agatki, Bal Piżamowy, Jacek i Agatka wita wiosnę - korowód ulicami osiedla, Imieniny przedszkola połączone z poczęstunkiem i wspólną zabawą taneczną, Zajączek wielkanocny, Dzień Matki i Ojca, Dzień Sportu, Piknik i Festyn rodzinny, Pożegnanie starszaków, Pasowanie na czytelnika, Poznajmy się bliżej dzień otwartych drzwi dla rodziców i dzieci, które od września zostaną przedszkolakami.Tradycją stały się comiesięczne spacery po Kaliszu rodziców i dzieci z przewodnikiem p. Piotrem Sobolewskim.

Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 18, Nadleśnictwem Kalisz, Filharmonią Kaliską, Miejską Biblioteką Publiczną, Strażą Miejską. Dzieci systematycznie uczestniczą w bajkach wystawianych przez aktorów scen kaliskich, spotkaniach z filharmonikami, cyklu zajęć Jak powstaje muzyka, w zajęciach w przenośnym planetarium. Tradycją przedszkola są liczne wycieczki również integracyjne dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

W ramach bezpłatnych zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli w oparciu o programy autorskie proponujemy:

- naukę języka angielskiego,

- zajęcia logopedyczne,

- gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną,

- rytmikę,

- zajęcia z logorytmiki,

- zajęcia kulinarne,

- zajęcia plastyczne,

- zajęcia matematyczne z elementami robotyki,

- zajęcia komputerowe,

- zajęcia teatralne,
- zajęcia przyrodnicze,

- Przyjaciele Zippiego,

- zajęcia doświadczalne,

- zajęcia kosmetyczno- fryzjerskie,

- zajęcia języka migowego dla najstarszej grupy a dla najmłodszych zajęcia adaptacyjne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców w placówce kontynuowane są zajęcia dodatkowe płatne: zajęcia taneczne, gimnastyki korekcyjno - rehabilitacyjnej, karate, warsztaty inteligencji emocjonalnej.

Zapraszamy na dni otwarte u "Jacka i Agatki" dnia 16 marca 2019 roku w godz. 10:00 do 13:00!

Znajdź nas na