PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 18 "Chatka Puchatka"

Adres: Serbinowska 5a
Dyrektor: Magdalena Nowak
Strona WWW: przedszkole18.kalisz.pl
E-mail: kubusp18@o2.pl

„CHATKA PUCHATKA" jest:

·przedszkolem o profilu artystycznym,

·przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców, promującym działania twórcze,

·placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole.

CELE PRZEDSZKOLA TWÓRCZOŚCI:

·rozwijanie postaw twórczych dziecka poprzez stosowanie aktywnych metod pracy i umożliwianie kontaktu ze sztuką,

·tworzenie warunków sprzyjających indywidualnemu rozwojowi dziecka dostosowanych do jego potrzeb i możliwości,

·uświadomienie wychowankom „Praw dziecka”,

·wspieranie rodziców w rozwijaniu u dzieci ich indywidualnych zainteresowań,

·aktywizowanie rodziców do udziału w życiu przedszkola.

Przedszkole posiada 5 oddziałów mieszczących się w przestronnych, kolorowych i bogato wyposażonych w pomoce dydaktyczne oraz zabawki salach. Budynek mieści się w dużym, słonecznym ogrodzie z placem zabaw i piaskownicami dla dzieci.

Każda z grup ma nazwę jednego z bohaterów „Chatki Puchatka” – Prosiaczki, Kłapouszki, Króliczki, Tygryski, Kubusie.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna posiadająca nie tylko pełne kwalifikacje do prowadzenia zajęć wychowania przedszkolnego, ale także uprawnienia do prowadzenia zajęć muzycznych, logopedycznych i plastycznych.

Oferujemy dzieciom bezpłatnie: rytmikę, naukę gry w szachy, terapię logopedyczną, kółko plastyczne, zajęcia z języka angielskiego,gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, tańca ludowego i towarzyskiego, zajęcia ruchowe z piłkami.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, Państwową Szkołą Muzyczną w Kaliszu, Filharmonią Kaliską, Leśnym Centrum Edukacyjnym, Biblioteką Miejską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Już po raz czternasty jesteśmy organizatorami Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej„PYZA” dla wszystkich przedszkoli z Kalisza i okolic.

Proponujemy atrakcyjne formy współpracy z rodzicami: zajęcia otwarte z aktywnym udziałem rodziców, Święto Pieczonego Ziemniaka, Pasowanie na Przedszkolaka, spotkania wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, Dzień Matki i Ojca, festyn rodzinny, Teatr Rodziców i Nauczycieli.

Organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci przyjętych do przedszkola i ich Rodziców.

Na zakończenie przedszkola proponujemy dzieciom „Zieloną noc” w naszej placówce.

Placówka jest ogólnodostępna. Uczęszczają do nas dzieci z całego miasta, które mieszkają blisko lub ich rodzice pracują w sąsiedztwie placówki oraz dzieci mieszkające na odległych osiedlach i przedmieściach.

Przedszkole jest czynne od 6:00 do 16:30.

MIEJSCA 0