Adres: Cmentarna 1-3
Dyrektor: Ilona Perlik
Strona WWW:
E-mail: przedszkole-28@wp.pl

Przedszkole mieści się na osiedlu Rogatka w pobliżu Centrum. Zajmuje parter budynku mieszkalnego. W przedszkolu znajdują się 4 sale zabaw i zajęć dla dzieci, toalety dla dzieci, szatnia, zaplecze kuchenne i inne pomieszczenia pomocnicze. Przy przedszkolu znajduje się również plac zabaw dla dzieci z licznym sprzętem i zabawkami.

Przedszkole zapewnia wychowanie, nauczanie i opiekę oraz przyjazną, serdeczną, rodzinną atmosferę dzieciom w wieku od 3 do 6 lat.

Realizuje również obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci  6 – letnich.

Przedszkole jest czynne w godzinach od 06.00 – 16.30.

Do  przedszkola  uczęszcza 100 dzieci w  4 grupach wiekowych: maluchy:  Krasnale,  młodsze średniaki:  Skrzaty,  średniaki:  Elfy  oraz  starszacy:  Misie.

Przedszkole od początku swojej działalności czyli od 1986 roku specjalizuje się i zapewnia odpowiednie wyżywienie również dla dzieci z alergiami pokarmowymi (diety: bezglutenowa, bezmleczna, beztłuszczowa ) oraz inne diety.
Dieta dla dzieci jest bogata w składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju i wzrostu młodego organizmu. W przedszkolu wydawane są 3 posiłki w godz. 8.30 – śniadanie, 11.30 – obiad, 14.00 – podwieczorek oraz około godz. 10.00 napój lub zdrowa przekąska.

Nasze przedszkole cieszy się uznaniem i bardzo dobrą opinią w środowisku dzięki rodzinnej, domowej i ciepłej atmosferze. Stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci.
Nasi absolwenci bardzo dobrze radzą sobie w edukacji szkolnej.
Każdy przedszkolak traktowany jest indywidualnie i podmiotowo.
Zajęcia i zabawy realizują treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego zawarte w programach  wychowania przedszkolnego dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.

Oferujemy również zajęcia dodatkowe ( bez dodatkowych opłat ) tj. : zajęcia taneczne, rytmika, zajęcia logopedyczne, zajęcia z piłką nożną.  Zajęcia obowiązkowe jak i dodatkowe prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Zajęcia te prowadzone są nowoczesnymi metodami. Nauczyciele mają poczucie odpowiedzialności za powierzone im dzieci i obowiązki.

Rodzice mają okazję do udziału w życiu przedszkola poprzez uczestnictwo w uroczystościach przedszkolnych, zajęciach otwartych itp. Na bieżąco są informowani o postępach we wszechstronnym rozwoju swoich dzieci.

Przedszkole organizuje uroczystości okolicznościowe dla dzieci oraz z udziałem zaproszonych gości tj.: Pasowanie na przedszkolaka, Spotkanie z Mikołajem, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Zajączek Wielkanocny, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, Uroczyste zakończenie roku szkolnego i inne.
Dzieci z naszego przedszkola korzystają z propozycji kulturalnych miasta: organizujemy wycieczki do kina, teatru, bądź grupa teatralna odwiedza dzieci w placówce. Organizujemy również wycieczki piesze i autokarowe turystyczno - krajoznawcze.

Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w różnych akcjach charytatywnych, turniejach, konkursach, festiwalach sztuki przedszkolnej organizowanych przez placówki kulturalno – oświatowe z terenu naszego miasta bądź inne placówki przedszkolne tj.: Festiwal Piosenki Świątecznej i Przedszkolnej, Festiwal Sztuki Teatralnej, konkurs recytatorski, czytelniczy, konkursy plastyczne Cztery Pory Roku, Świat Dziecka i inne,  zdobywając nagrody, wyróżnienia dla przedszkola i indywidualne.

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, umożliwiając kontakty indywidualne z psychologiem, logopedą, organizuje indywidualne konsultacje ze specjalistami na terenie przedszkola.

Przedszkole współpracuje również z Radą Osiedla "Rogatka"  współorganizując i uczestnicząc w festynach rodzinnych, uroczystościach okolicznościowych itp.

Dzieci biorą udział w spotkaniach z przedstawicielami Straży Miejskiej Kalisza, Policji – poznają zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicach miasta i bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych.

Przedszkole współpracuje z Biblioteką Miejską w Kaliszu, dzieci przedszkolne zdobywają Kartę czytelnika w Bibliotece Miejskiej, biorą udział w pogadankach, konkursach literacko – plastycznych.