Adres: Długosza 14
Dyrektor: Małgorzata Gałczyńska
Strona WWW: sp12.kalisz.pl
E-mail: sp12@um.kalisz.pl

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego usytuowana jest w dzielnicy Piskorzewie przy ul. Jana Długosza 14. Lokalizacja szkoły z dala od ruchliwych ulic miejskich daje dzieciom i nauczycielom duży komfort pracy. Przy szkole znajduje się bardzo ciekawa ścieżka edukacyjna – zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, związana tematycznie z rzeką Prosną oraz historią miasta. W tym roku również w ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie nowy plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna.

Rozwijanie zainteresowań proekologicznych i kultura fizyczna stanowią filar naszej szkoły. W szkole uczy się około 400 uczniów pod okiem wykształconej profesjonalnej kadry pedagogicznej. Dzieci znajdują się pod stałą opieką pedagoga szkolnego, psychologa, stomatologa i pielęgniarki szkolnej. Placówka nasza wyposażona jest w stołówkę szkolną, gdzie zapewnia się uczniom możliwość korzystania   przygotowywanych na miejscu dwudaniowych posiłków obiadowych. Jedno z priorytetowych zadań placówki to zapewnienie bezpieczeństwa uczniom. Monitoringiem objęte są pomieszczenia wewnątrz szkoły i wokół budynku wraz z boiskami. Domofony i dyżury nauczycieli pozwalają na stały nadzór nad bezpieczeństwem dzieci.

Wyposażenie sali oddziału przedszkolnego pozwala na prowadzenie zajęć z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz umożliwiających wszechstronny rozwój dziecka. Usytuowanie szkoły daję możliwości zajęć na świeżym powietrzu i spacerów z dala od ruchliwych ulic, za to wśród zielonych i zadrzewionych w pobliżu rzeki. Dzieci przedszkolne mają okazję rozwijać swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie poprzez przygotowywanie pod czujnym okiem wychowawcy występy dla społeczności szkolnej.  Dla dzieci z oddziału przedszkolnego wymagających dodatkowej pomocy prowadzone są fachowe zajęcia wspomagające rozwój.

Baza dydaktyczna i lokalowa:
• nowocześnie wyposażone sale lekcyjne - komputery, rzutniki, tablice i monitory multimedialne
• biblioteka z czytelnią i centrum multimedialnym
• 2 pracownie komputerowe (1 przystosowana dla dzieci z klas1-3)
• laboratorium językowe
• sala gimnastyczna
• kącik zabaw dla najmłodszych
• hala sportowa z kompleksem boisk
• indywidualne szafki ubraniowe
• świetlica
• stołówka
• sklepik

Nasza szkoła przygotowana jest na przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego:
• placówka dysponuje salami dydaktycznymi przystosowanymi do potrzeb najmłodszych;
• każda pracownia wyposażona jest w odpowiedniej wielkości ławki i krzesła;
• pomoce dydaktyczne wspomagające naukę poprzez zabawę;
• kącik do zabaw integracyjnych;
• plac zabaw, wyposażony w sprzęty do rekreacji, z którego dzieci korzystają pod opieką wychowawcy.

Harmonogram rekrutacji:

v  składanie deklaracji pozostania w oddziale przedszkolnym 1-8 marca br.

v  złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz dokumentami potwierdzającymi   spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 18 – 29 marca br.

v  podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 17 kwietnia br.

v  potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia 24- 26 kwietnia br.

v  podanie do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 30 kwietnia br.

SZKOŁA PODSTAWOWA Oddział przedszkolny 22