Adres: FABRYCZNA 13-15
Dyrektor: Agnieszka Wańka
Strona WWW: sp16.kalisz.pl
E-mail: sekretariat@sp16.kalisz.pl

Szkoła jest jednocześnie placówką z tradycjami i szkołą nowoczesną. Położona w centrum miasta, blisko centrów kultury i parku, co umożliwia rozwój kulturalny dzieci już od najmłodszych lat szkolnych. Szkoła na stałe współpracuje także z filharmonią kaliską, która bywa u nas częstym gościem, organizując dla najmłodszych lekcje edukacji muzycznej. Szkoła stwarza bardzo dobre warunki do nauki, ponieważ posiada :
- przestronne i dobrze wyposażone w sprzęt RTV sale lekcyjne
- pracownię komputerową
- pracownię multimedialną do nauki języków obcych
- gabinet pedagoga i pielęgniarki szkolnej
- świetlicę i stołówkę szkolną
- bibliotekę wyposażoną w komputery z łączem internetowym
- salę gimnastyczną
- kompleks boisk szkolnych
- miejsce zabaw " Radosna Szkoła"
- plac zabaw na boisku szkolnym
Warunki szkoły i doświadczona kadra nauczycielska pozwalają dobrze czuć się najmłodszym uczniom. Nasi najmłodsi uczą się, bawią i rozwijają swoje talenty czego dowodem są ich osiągnięcia, od lat biorą udział w Teatraliach dla najmłodszych i Konkursie piosenki ludowej.
Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie"Szkoła Promująca Zdrowie" oraz licznych programach edukacyjnych m.in. " Szkoła z Klasą". Oprócz dobrych wyników w nauce nasi najmłodsi uczniowie od lat zdobywają laury w konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich i literackich.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16 W KALISZU Oddział przedszkolny 24