Adres: Kalisz Ciasna 16
Dyrektor: Katarzyna Garnuszewska
Strona WWW: szkolapodstawowa3.kalisz.pl
E-mail: sekretariatsp3kalisz@gmail.com

Szkoła Podstawowa Nr 3 ma blisko 130 – letnią tradycję, ale jej pracownicy dokładają starań, żeby była to placówka nowoczesna.

Od sześciu lat kształcimy naszych uczniów dwujęzycznie, czyli wybrane przedmioty wykładane są w języku polskim i angielskim oraz uczymy ucznia odpowiedzialności za własny rozwój, pracując metodami webQuestu i realizując projekty międzynarodowe.

W szkole wdrażana jest również innowacja zwana AiR  (aktywność i rozwój) polegająca na zadawaniu prac domowych dla chętnych, pobudzająca aktywność uczniów, budująca ich poczucie wartości, ucząca odpowiedzialności za własny rozwój.

Przygoda z dwujęzycznością może się zacząć już od przedszkola!

Tylko u nas specjalna oferta oddziału przedszkolnego

z zajęciami przygotowującymi do nauki dwujęzycznej w klasach starszych.

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości i potrzeb. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi oraz spostrzegawczość.

Dla najmłodszych uczniów przygotowywane są na parterze, w wydzielonej bezpiecznej przestrzeni tzw. „strefie malucha” nowe klasopracownie, które będą ułatwiać im zdobywanie wiedzy i umiejętności na poziomie dostępnym dla nich we współczesnym świecie.

W najbliższych miesiącach przy szkole powstanie zupełnie nowy, atrakcyjny i zgodny z najnowszymi standardami plac zabaw jako inwestycja Budżetu Obywatelskiego.

Realizowany przez nas system wychowawczy i działania edukacyjne umożliwiają wyrównywanie szans wszystkim dzieciom oraz sprzyjają wyzwalaniu ich aktywności i rozwojowi zainteresowań służących osiągnięciu gotowości szkolnej na wysokim poziomie. Zarówno kwalifikacje i umiejętności nauczycieli, jak i stosowane przez nich programy, aktywne metody pracy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy naszej placówki.

Jesteśmy nastawieni na ścisłą współpracę z rodzicami, aby uwzględniać Państwa potrzeby i oczekiwania. Rodzice są naszymi partnerami w tworzeniu klimatu, działalności dydaktycznej i kulturalnej, uczestniczącymi w życiu przedszkola i szkoły.

Szkoła jest bezpieczna – posiadamy monitoring całego obiektu wewnątrz i zewnątrz oraz ochronę fizyczną. Jest też przyjazna i otwarta dla rodziców i uczniów. Nasz dziennik elektroniczny umożliwia systematyczne przekazywanie wiadomości na temat postępów oraz wskazówek do prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych. Wyremontowane wnętrza oraz przytulna stołówka, w której podawane są dwudaniowe obiady gotowane w szkolnej kuchni, gwarantują uczniom komfort i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie w szkole.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY klasa zero 18