Niepubliczne Przedszkole "Tęczowa Kraina"

Adres: Park Miejski 1
Dyrektor: mgr Magdalena Witczak
Strona WWW: fb.com/teczKra/?ref=bookmarks
E-mail: te.ma.kalisz@gmail.com

Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” powstało w Kaliszu w grudniu 2017r. Przedszkole zlokalizowane jest na terenie malowniczego Parku w Kaliszu przy ul. Park Miejski 1. Mieści się w jednopiętrowym wolnostojącym budynku z obszernym ogrodem - obecnie w trakcie modernizacji. Kontakt z przyrodą jest więc dla naszych podopiecznych codziennością. Również sam budynek przedszkola jest przyjazny dzieciom – sale wyposażone są w różnorodne pomoce dydaktyczne i zabawki, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię i wzmacniają zapał do poznawania świata. Placówka posiada dużą salę, na której odbywają się wszystkie uroczystości przedszkolne tj. np. ”Dzień Babci i Dziadka”, ”Bal karnawałowy” i wiele innych. Ponadto posiada oddzielną salę do zajęć i zabaw sportowych oraz gimnastyki.

Przedszkole korzysta ze zdrowego żywienia przygotowywanego przez firmę cateringową. Menu jest bardzo urozmaicone i dostosowane do indywidualnych predyspozycji dziecka. Przedszkole przygotowane jest na 72 dzieci podzielonych na 3 grupy. Funkcjonuje 5 dni w tygodniu od 6.00 do 18.00 przez 11 miesięcy w roku.

Praca wychowawczo- dydaktyczna planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzieci uczą się wrażliwości na otaczający je świat, współpracy w grupie, jak i samodzielności. Tworzymy im warunki, by rozwijały się w indywidualnym rytmie, aby rosły w przekonaniu że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, że są wartościowymi ludźmi, którzy ucząc się i bawiąc, osiągają nowe cele. Przedszkole przyjęło profil sportowo-przyrodniczy. Często organizowane są zajęcia poruszające problematykę przyrodniczą i ekologiczną. Przedszkole kładzie nacisk na zdrowy tryb życia w myśl idei „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, promując aktywność fizyczną. Atutem placówki jest wykwalifikowany personel pedagogiczny i administracyjno- obsługowy, współodpowiedzialny za działalność przedszkola.  Kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój dzieci, prowadzi atrakcyjne zajęcia w oparciu o nową podstawę programową, przygotowuje wychowanków do udziału w różnych konkursach i przeglądach, organizuje uroczystości grupowe i przedszkolne na wysokim poziomie. Przedszkole bardzo dużą wagę przykłada do współpracy z rodzicami i  środowiskiem lokalnym.

GRUPA I, II, III Grupa dzieci w wieku 2,5-6 lat. 100